Як запам’ятовувати англійські слова?
Англійських слів для вивчення так багато і з кожним рівнем їх кількість не зменшується, а навпаки вони стають дедалі абстрактнішими і менше стосуються повсякденного життя. Але є способи, як спростити собі процес вивчення нового англійського вокабуляру. Поділимося з вами декількома порадами, як зробити процес запам’ятовування слів більш ефективним.
Запам’ятовуємо слова по темам
Цей метод найкраще спрацьовує для початкових рівнів, коли ви лише починаєте набирати словниковий запас. Поділіть слова на групи тем: «Сім’я», «Кімната», «Іжа» - разом їх буде запам’ятовувати легше.
Запам’ятовуємо слова за частинами мови
Можна спробувати вчити групи слів, які мають схожі характеристики – наприклад вивчити дієслова, які описують повсякденні дії, або прикметники, якими описуємо зовнішність чи характер людини, або іменники – предмети, які можна побачити у ванній кімнаті.
Картинки зі словами
Для візуалів це найкращий спосіб сприйняття та запам’ятовування слів. Картинки можна підписати словом з того ж боку, або написати назву того, що намальовано на картинці на звороті - так ви можете себе перевіряти.
Назви предметів навколо вас
Для початкового рівня чудово спрацьовує «розвішування» карток з назвами на ті предмети, які вас оточують. Так ви будете бачити їх щодня хоча б раз, і вони будуть невимушено запам’ятовуватися.
Список ТОП 3
Щодня на своєму робочому місці пишете на картці список з трьох слів, які хочете сьогодні запам’ятати. Три слова запам’ятати набагато легше, ніж величезні списки з 20 слів. Ваш мозок не буде напружуватися і «відштовхувати» набридливі слова. Три слова запам’ятати легко, а значить мозок з радістю с цим справляється без зайвого перевантаження. Так невимушено дивлячись на список з трьох слів хоча б 5 разів на день ви візуально їх запам’ятаєте - вони у вашому пасивному запасі, але якщо хочете перевести їх у активне вживання, то щоразу бачачи їх, промовляйте ці слова. А у ідеалі – щовечора складайте коротенькі речення з ними.
Картки з перекладом слова
На одній стороні картки пишемо слово, на іншій – його переклад (на більш просунутих рівнях можна писати значення цього слова англійською). Щодня вранці та ввечері по 3-5 хвилин перебираємо картки – спочатку перевіряємо, чи пам’ятаємо переклад на рідну мову, а потім на англійську. Картки зі словами, що вже гарно запам’яталися, відкладаємо і повертаємося до них через якийсь час. Наприклад, через місяць, щоб переконатися, що слово гарно “закріпилося”.
Запам’ятовуємо слова у контексті
Якщо ви зустріли новеньке слово, яке хочете запам’ятати, то не забудьте про його «сусідів». Слова краще запам’ятовуються у сполученнях, а найкраще у реченні. Не потрібно вчити цілий параграф з новим словом, але якщо у вас буде контекст, пов'язаний з цим словом, то шансів його запам’ятати у вас набагато більше.
Запам’ятовуємо асоціативно
Цей спосіб найкращий для людей з розвиненою уявою і асоціативним мисленням. Можете пов’язати слово з візуальним образом. Наприклад, щоб вивчити слово «CURRANT ['KʌRƏNT]» = смородина, уявіть «КУРАНТИ». Смородина схожа на куранти, чи не так?;) Можна пов’язати англійське слово з тим, що схоже на нього по звучанню в рідній мові. Наприклад, «BORROW» = «позичати у когось» схоже на українське «БРАТИ». Запам’ятати таку парочку буде легше.
Використовуємо різні мобільні додатки
Багатьом дорослим до вподоби Duolingo, Memrise, Busuu, Easy Ten, Quizlet. Є програми на різні смаки і вподобання. Обирати вам)
І найголовніше при вивченні англійських слів – регулярність і постійна практика. Вчіть слова невеликими порціями, але щодня (ага, і навіть на вихідні), складайте речення і коротенькі історії з вивченими словами, постійно повторюйте вивчені слова (через тиждень, а потім через місяць після вивчення). І звичайно ж – говоріть! Говоріння – найкращий спосіб активувати лексику і вже точно запам’ятати слова.